Zprávy ze světa, Celosvětové aktivity

 • Univerzita v Chongqingu odstránila a zmenila informácie na svojej web-stránke, aby zakryla prípad znásilnenia

  Slečna Wei Xingyan, postgraduálna študentka, ktorá bola v 3. roku štúdia, špecializácia "Vysokonapäťový prenos výkonu", bola zatknutá, keď vysvetľovala pravdu o Falun Gongu v priestoroch školy. Policajt z pracovného tábore Baihelin v oblasti Shapingba ju znásilnil pred okoloidúcimi poobede 13. mája.
 • Prenasledovanie Falun Gongu v Číne sa týka nás všetkých

  Pani, ktorá pochádza z Číny a praktizuje Falun Gong na Slovensku mi nedávno rozprávala príbeh o prenasledovaní Falun Gongu v Číne. Týkal sa praktizujúceho Falun Gongu v meste Chendu, od ktorého sa ona tento systém naučila a jeho smutného osudu. Tento praktizujúci (pán Yang Zhu), spolu so svojou ženou (pani Fang Jing) boli uväznení na 3 a 2 roky kvôli tomu, že praktizovali Falun Gong. Ostali po nich 2 malé dievčatká, o ktoré sa musia starať starí rodičia. Jedno z nich, LanLan, je na obrázku.
 • Snemovňa reprezentantov v USA jednomyseľne schválila rezolúciu vyzývajúcu čínsku vládu, aby ukončila prenasledovanie praktizujúcich Falun Gongu.

  Popoludní 24. júla 2002, počtom hlasov 420-0, snemovňa reprezentantov v USA jednomyseľne schválila 188. súhlasnú rezolúciu snemovne, ktorá vyzýva čínsku vládu na ukončenie prenasledovania praktizujúcich Falun Gongu.
 • Odhalenie krutých zločinov z pracovného tábora Masanjia v Shenyangu

  Väzenskí dozorcovia vyzliekli donaha 18 žien - vyznávačiek Falun Dafa a zavreli ich do mužských väzenských ciel. Týranie ktoré vzápätí nasledovalo bolo podľa očitých svedkov "ohavné a hrôzostrašné". Luo Gan, člen Ústredného výboru Čínskej komunistickej strany zodpovedný za verejnú bezpečnosť, osobne monitoroval túto procedúru.
 • Prípady troch nevinných ľudí umučených na smrť

  1. Zhao Jinhua, žena, 42 rokov, z mesta Zhaoyuan, provincia Shandong. 29. septembra 1999, pani Zhao pracovala na poli, kde bola zatknutá. Policajti ju bili po tvári a hlave, kopali ju, mlátili ju obuškami, dávali jej elektrické šoky, nedovolili jej spať, nútili ju stáť bosú na cementovej podlahe, atď. 7. októbra bola umučená na smrť. Záver posudku súdneho lekára znel: Smrť kvôli bitiu tupým predmetom. Liu Jinling, Li Lanying, Chi Yunling, a Chen Shihuan, ktorí túto správu zverejnili, boli neskôr zatknutí za "ilegálny únik štátnych tajomstiev."